Meteostanice

Meteorologická stanica je zariadenie merajúce rôzne meteorologické javy, určené pre širokú verejnosť. 

Hlavnou časťou meteostanice je prijímacia časť s displejom. Zobrazuje namerané a vyhodnotené údaje. Ďalšou časťou sú meracie senzory.

Meracie senzory zbierajú dáta, podľa ktorých vie predpovedať počasie. Pomocou senzoru meria napríklad atmosferický tlak. Zvýšenie väčšinou signalizuje slnečné počasie a pokles zas oblačné alebo daždivé počasie.

Takisto má senzory na meranie vlhkosti, rýchlosti a smeru vetra či množstva zrážok. Vonkajšie a vnútorné senzory a prijímače sa medzi sebou kontaktujú bezdrôtovo.

Väčšina meteostaníc vám uvádza aj čas. Tie lepšie ukazujú aj fázy Mesiaca, východ a západ Slnka. Profesionálne meteostanice ukazujú aj hodnoty UV žiarenia či solárnu radiáciu. Niektoré zas viete prepojiť aj s počítačom. Svoje dáta tak získavajú aj z internetu.


Podkategórie

Ceny dopravy do Českej Republiky sú rovnaké ako pre Slovensko. 

Možnosť platby pre Českú republiku je iba zálohovou faktúrou.


KALIBRA SK s.r.o. - Akreditované kalibračné laboratórium 


Predaj, servis, kalibrácie a overovanie meradiel 

-  váhy, teplomery, vlhkomery 


Vykonávame kalibrácie meradiel vo vlastných laboratórnych priestoroch so stálym vybavením a aj na mieste používania kalibrovaných meradiel u zákazníka . 


Naše laboratórium má stanovený, zavedený, dokumentovaný a udržiavaný systém manažérstva kvality v rozsahu činností laboratória podľa ISO/IEC 17025:2017 a spĺňa požiadavky normy ISO 9001:2015


Pre potreby HACCP a skladovanie liekov je nutná akreditovaná kalibrácia teploty a vlhkosti. 


  • Zákon o metrológií č. 157/2018 Z. z. zaraďuje teplomery používané v zariadeniach spoločného stravovania, pri skladovaní a výrobe potravín medzi povinne kalibrované meradlá. Každá chladnička, mraznička a sklad musí byť monitorovaný povinne kalibrovaným meradlom. 

Podľa obľúbenosti
všetky položiek na stránku

11 položiek

Strana: